Elfelejtettem a jelszót

MAGYAR KUPA 2008.-2010.

A Groupama Honvéd a 2010. évi Theodora Magyar Kupa győztese

Yoda 2010.11.25. 15:13

2006 után (történetében nyolcadszor) ismét a Honvéd együtteséhez került a Magyar Kupa trófeája. A fővárosiak már az első negyedben elhúztak, és hiába egyenlítettünk -illetve tartottuk magunkat a második negyebden-, félidő után gyakorlatilag minden fronton megvert minket a piros-fehér együttes. Az utolsó negyeben közte 4 is volt már a különbség...
Az idei győztes kiverte a mezőnyből a címvédő Vasast és végig magabiztos játékot produkálva, az emberelőnyöket higgadtan értékesítve(!!!), megérdemelten zsebelte be a Serleget. Biros Péter három találatot szerzett a mérkőzésen.

/Fotók: vlv.hu/

Honvéd-Eger döntő

Yoda 2010.11.21. 13:39

Nagy várakozás előzte meg a tegnap délután kezdődő Theodora Magyar Kupa elődöntőit.
A két páros derbije közül a Honvéd-FTC mérkőzésen pezsgett jobban a víz. A Honvéd -formáját tekintve- lassan két hónapja stabil produkciót mutat, míg a Fradi -a Vasastól bekapott hatalmas pofon után- próbálja összerakni idei csapatát.
Más-más fejlődési ciklusban járó csapatok találkoztak tegnap, a mérkőzésből pedig a Honvéd jött ki jobban.
A ZF-Eger-Szeged Beton mérkőzés előtt (felhasználva a múlt heti OB I-es mérkőzés tapasztalatait) mindkét edző azt hangoztatta, hogy bár papíron a ZF-Eger gárdája az esélyesebb, az fog dönteni ki koncentrál jobban a fontos pillanatokban.
Az első negyedben két góllal húzott el az Eger, de Szeged egyfajta "bunker-vízilabdát játszva" megállította a gólgyártást. Szerencsére nálunk is jól műkösött a védelem, így a második negyedben találat sem született. A harmadik nyolc percben azután megtalálta az ellenszert a csapat, a negyedikben pedig tökéletesítette azt, így viszonylag sima, hatgólos győzelem született. Biros Péter egy gólt szerzett a mérkőzésen.

1972, 2007, 2008 után negyedik Kupagyőzelmére készül a ZF-Eger ma délután. A Honvéd nagyon kemény ellenfélnek ígérkezik.

A két "vesztes" csapat (a Fradi és a Szeged) közvetlenül a mérkőzés után átvette a bronzérmet.

A mérkőzések megtekintése INGYENES!!!
Az uszoda előcsarnokában elhelyezett adománygyűjtő-ládákba adakozva segítsük -lehetőség szerint- a vörösiszap katasztrófa károsultjait.

Theodora Magyar Kupa: nincs ott a Vasas a legjobb négyben

Yoda 2010.10.17. 23:48
A ZF-Eger -a papírformának megfelelően- mindkét mérkőzését "hozta", így továbbjutott a legjobb négybe. A pénteki derbin (Pécsett) ugyan még kissé döcögött a védelmünk (9 kapott gól!), de ezt a hibát mára -részben-orvosoltuk. Olimpiai bajnokaink (Biros, Szécsi, Kis és Hosnyánszky) pihentek a hétvégén. Ha a mi águnkon nem is, máshol azért születtek meglepetések. Tegnap a Szolnok -meglepetésre- egy góllal legyűrte a Szegedet. A tiszapartiak végül ma plusz kettővel vágtak vissza, így továbbjutottak. Nem így a piros-kékek. A Honvéd már szombaton is rátaposott a Vasas tyúkszemére a Komjádiban (5:5-ös döntetlen), ma azonban +1 találattal -hazai pályán- sikeresen el is búcsúztatta a bajnokot.

A PVSK lesz az ellenfelünk a Magyar Kupa negyeddöntőiben

Yoda 2010.10.04. 19:26

Az október 16-17.-ei hétvégén megrendezésre kerülő Theodora Magyar Kupa negyeddöntőit (oda-visszavágós rendszerben) szombaton Pécsett kezdjük (17:00), majd vasárnap a Bitskeyben folytatjuk (18:00). A Szolnok a Szegeddel, a Vasas a Honvéddal, az FTC pedig a BVSC-el mérkőzik.

Csoportmásodikként továbbjutott a ZF-Eger

Yoda 2010.10.03. 13:08
A Kupát tavaly ugyan a Vasas nyerte, csapatunk idén újra "ringbe száll", hogy  -1972, 2007 és 2008 után- negyedszer tudjuk a Bitskeyben a trófeát. Ezen a hétvégén (az első selejtezőkörben) -az ország négy különböző szegletében- csoportonként 4 csapat játszott egymással körmérkőzéseket. A szombati nap nem okozott különösebb gondot, ma azonban a Honvéd rendesen megtréfálta a mieinket. A csoportok első két helyezettjei végül a következők lettek: Honvéd, Eger (A csoport), Vasas, Szolnok (B csoport), FTC, PVSK (C csoport), Szeged,BVSC (D csoport). Ezek az alakulatok legközelebb október 16-17-én mérkőznek egymással. Biros Péter a szombati mérkőzéseken nem játszott, a mai "katasztrófális" csapatteljesítmény azonban igényelte a vízbeszállását. Bár csapatkapitányunk a délelőtt folyamán 2 gólt szerzett, a Honvéd ezúttal megevett minket ebédre.

Magyar Kupa csoportmérkőzések 2010.

Yoda 2010.09.13. 20:41

Tizenhét csapatot osztottak négy kvartettbe, melyek négy helyszínen mérkőznek meg egymással (Budapest, Szolnok, Pécs, Szentes). A csoportok első két helyezettje jut tovább a negyeddöntőkbe (10.16./17.), ahol -a tavalyihoz hasonlóan- újra négy csoportba sorsolják őket, majd oda-visszavágós mérkőzéseket játszanak egymással az elődöntőbe jutásért. A döntőt november 20/21.-én rendezik meg. A győztes indulási jogot nyer a következő évi LEN Kupa sorozatba.

Nem sikerült a triplázás: a Vasas nyerte idén a Magyar Kupát

Yoda 2009.11.25. 13:12
Drámai kupadötőn, hosszabbítás után dőlt el az idei Magyar Kupa sorsa. Csapatunk végig lépést tartott a Vasassal, a találkozón összesen 27 (!) gól született. Biros Péter 4(!) találatot szerzett.

Újra a Vasas lesz az ellenfél: holnap eldől ki nyeri idén a Magyar Kupát!

Yoda 2009.11.21. 20:36

A Honvéd és a Szeged a harmadik helyen végzett. Bár a ZF-Eger címvédő, a Vasas idén is nagyon kemény ellenfélnek igérkezik. A mérkőzés holnap 12:15-kor kezdődik a Szőnyi úton, az RTL KLUB pedig élőben közvetít. Biros Péter 2 találatot szerzett.

Visszavágó, újabb Szivós-Biros párharccal: A Honvéd a kupa elődöntőjében ismét az Egerrel csatázik

Szalay Péter, T-Mobile Sporthír Szolgálat 2009.11

Szivós Márton ma is "Petiként" emlegeti Biros Pétert, utóbbi pedig "Marciként" a Domino Honvéd átlövőjét, pedig a mostani már a harmadik olyan idény, amikor egymás ellen játszanak és nem együtt, úgy, mint amikor még mind a ketten a Kőér utcai együttest erősítették.

ZF Eger-Domino-Honvéd
Az elődöntők két vesztese nem játszik vasárnap.
Belépőjegy: 1000 Ft

Döntő:
2009.11
.22. vasárnap 12:15- az elődöntők két győztese
Belépőjegy: 1300 Ft

Családi kedvezmény: két felnőtt jeggyel rendelkező szülő ingyen bevihet két 12 ével aluli gyermeket.

Magyar Kupa

Elődöntők és döntő: november 21. és 22., Szőnyi út.

Theodora Magyar Kupa negyeddöntők

Yoda 2009.10.06. 09:05

Második nap: szoros mérkőzés után, győzelemmel jutott tovább a ZF-Eger csapata. Biros Péter két gólt szerzett. A fináléban van a Honvéd, a Szeged és a Vasas csapata is. Képek a Galériában!

Yoda 2009.10.04. 12:05

Első nap; magabiztos egri siker. Biros Péter három találatot szerzett.

Magyar Kupa negyeddöntők

Yoda 2009.09.29. 13:00

Az OB I.-es szezon tényleges rajtja előtt (2009.10.10.) még két mérkőzést játszik a ZF-Eger csapata, mégpedig a Theodora Magyar Kupa 2009-es sorozatában. A negyeddöntőket az október 3./4. hétvégén bonyolítják le, ahol az UTE lesz csapatunk ellenfele. Mindkét mérkőzésnapon este hatkor szállunk vízbe.

Theodora Magyar Kupa: csoportselejtezők No.2.

Yoda 2009.09.27. 16:19

Szoros mérkőzés után jutott tovább a negyeddöntőbe a ZF-Eger csapata. Klubunk mellett a legjobb 8 között van  még a Domino Honvéd, a PVSK-Pécs, a ZF-Eger, az UNIQA-UTE, a TevaVasas-Plaket, a BVSC-Zugló, a Szeged Beton és a Szolnok-FK. A Fradi kiesett, ki-ki mérkőzésen maradt alul a Szegeddel szemben. A negyeddöntők párosítását hétfőn sorsolják ki (kiemelés nélkül).

Theodora Magyar Kupa: csoportselejtezők No.1

Yoda 2009.09.26. 17:07

A ZF-Eger két sima győzelemmel kezdte a hétvégét.

Magyar Kupa: Rajtolunk a hétvégén

Yoda 2009.09.23. 11:46
Tizenhat klubcsapat kezdi meg a selejtezőket most hétvégén négy helyszínen. A csoportokból az első két helyezett jut tovább. A Kupa végső győztese résztvevője lesz a következő évi LEN Kupa mezőnynek.

Theodora Magyar Kupa: ZF-Eger fókusz

Yoda

Program

Megvolt a sorsolás: Theodora Magyar Kupa 2009/10.

Yoda 2009.09.07. 17:16
Két "kalapból" sorsolták ki ma kora délután Theodora Magyar Kupában mérkőző négy csoportot, csoportonként négy-négy csapattal. A választóvonal (a kalapok között) az OB I. 1-4. ill. 5-8. helyezettje között húzódott, így az első négy helyezett -értelem szerűen- nem játszhat majd egymással a csoportmérkőzéseken.
Ezeket szeptember 26-27-én bonyolítják majd le.

Magyar Kupa 2008.: Nem volt trónfosztás, nálunk maradt a Kupa

A Magyar Kupa férfiak elődöntője előtt a Szövetség elnöke átadta az Év vízilabdázója díjakat. Az MVLSZ elnökségének döntése alapján a férfiaknál Biros Péter (ZF-Eger), a hölgyeknél Pelle Anikó, érdemelte ki az elsimerést. Biros Péter Peking után az UTE ellen először ugrott vízbe éles mérkőzésen. A harmadik negyedben állt be, kiharcolt egy ötméterest, de kihagyta.
A döntő katarzis volt, a végkifejlet: címvédés...

Címvédés előtt?!

Magyar Kupa: az UTE az ellenfél.

Ma délután kisorsolták a Magyar Kupa négyes döntőinek párosítását. Az eseménynek Eger ad otthont (Bitskey), a program a következő;

Ellenfélre várva – az Eger elődöntős a Magyar Kupában

Yoda

A hétvége folyamán részleges meglepetéssel (Szeged kiesése) lezajlottak a Magyar Kupa negyeddöntők.

Heti menü

Yoda

A negyeddöntőket oda-visszavágós alapon (egyeneskiesés) a jövő hétvégén játsszák. A kivétel az Eger, aki már pénteken vízbe száll és szombaton zárja is a sorozatot. A párokat a nyolcaddöntő nyertes csapatainak vaksorsolásával alakították ki. (A Bitskey-uszodában karbantartás van a héten,ezért a ZF-Eger még a MK előtt Nagyváradra utazik három napra, ahol kétkapuzáson és közös edzésen vesz részt a hazaikakkal.)

Szezonkezdés Pécsett (Magyar Kupa 2008/09)

Yoda

Idény eleji hangulatban, a Magyar Kupa D-csoportjának mérkőzésein mutatkozott be az új ZF Eger most hétvégén (péntek, szombat) Pécsett. Két olimpiai bajnokát nélkülözve (Biros, Szécsi), de két új harcossal (Bárány Attila, Hárai Balázs-HONVÉD-) kiegészülve szálltak vízbe a hevesiek. A BVSC és a Fehérvár elleni "viszonylag sima" kezdés után a házigazda Pécs igencsak megizzasztotta az egrieket, akik végül hozva a kötelezőt, a PVSK-val együtt játszhatnak a negyeddöntőért. A támadójáték összességében elfogadható volt, sok gólos meccseket láthattunk, a fiatalok is szépen alakítottak (Erdélyi és Chilkó Márton). A kapunkban Valics taposott, aki szintén remekül állt a lábán.

Magyar Kupa: 2008/09 szezon

Yoda

Idén 15 csapat indul a Magyar Kupa elnyeréséért! Jelenleg az Eger őrzi a serleget, aki a Honvédot taszította le a trónról az előző szezon késő őszén. Hétfőn koradélután kisorsolták a csapatokat. A házigazdák uszodájában indulnak a mérkőzések (az Eger esetében Pécsett) szept. 20-án és 21-én.