FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Vodafone OB I.

Vodafone OB I.

yoda  2011.11.06. 20:07

Lassan a hetedik fordulónál járunk a bajnokság alapszakaszában. Túl vagyunk egy csúnya vereségen és egy amerikai edzőtáborozáson.

1. forduló: október 1. (szombat)

BVSC-Zugló-FTC 8:9 (3:2, 1:2, 1:3, 3:2)
PVSK-Vasas 10:13 (2:5, 1:2, 3:4, 4:2)
Szentesi VK-Szolnok 7:9 (2:3, 1:2, 2:3, 2:1)
Debrecen-Szeged 7:9 (4:4, 1:3, 1:0, 1:2)
Kaposvári VK-Honvéd 6:14 (1:5, 0:2, 4:5, 1:2)

OSC-Eger 5:9 (2:2, 0:2, 2:3, 1:2)- Biros Péter nem játszott a mérkőzésen

A mérkőzés első találatát Benczúr szerezte büntetőből, majd Naganuma köszönt be előnyből. Cseh Attila akciógólja után Kovács fórtalálata állította be az első negyed végeredményét. A második nyolc perc a centerek ideje volt, először Mezei, majd Kovács mattolta Átsot. A harmadik negyedben aztán beindult a gólgyártás, Bundschuch akciógólja után Zentai, Bencz és két „egri” Gerritse és Naganuma iratkozott fel a góllövőlistára. Galambos találata után végül Bundschuch és Chilkó volt az, akinek a sípszó szólt.

2. forduló: október 8. (szombat)

Szentesi VK-Kaposvári VK 11:8 (2:1, 3:2, 5:3, 1:2)
Szolnok-Szeged 8:8 (0:2, 2:3, 3:2, 3:1)
Debrecen-BVSC-Zugló 13:4 (2:2, 4:1, 4:1, 3:0)
PVSK-OSC 10:9 (2:1, 3:4, 3:3, 2:1)
Vasas-Honvéd- elhalasztva

FTC-Eger 11:13 (1:3, 5:4, 2:4, 3:2)- Biros 1
Népliget, v.: Csanádi, Vojvoda
FTC: Kostrov - Székely, Czigány 2, Varga Zs. 1, Kincses 2, Paján 4, Sántavy. Cs.: Illés, Sánta, Deutsch 2, Szöllősi, Korényi, Polovic. Vezetőedző: Ambrus Tamás
Eger: Bisztritsányi - Mezei 3, Hosnyánszky 1, Naganuma 1, Varga II. Zs. 1, Bundschuh 2, Biros 1. Cs.: Gerritse, Bátori 1, Kovács G., Seman 1, Chilkó 2. Vezetőedző: Gerendás György
Gól - emberelőnyből: 3/8, ill. 6/9
Gól - ötméteresből: -, ill. -
Kipontozódott: Sántavy

Az első negyedet Varga Zsolt parádés mozdulata nyitotta, majd a Fradi egyetlen találata következett (Kincses). Mezei lövése után Naganuma megúszása állította be a három gólos előnyt. A második negyedben Biros köszönt az első másodpercben, majd Kincses zörgette meg másodszor a hálónkat. Hosnyánszky és Chilkó révén ellépett a csapat, de a Fradi nem adta fel és félidőre a „sámán”(Varga Zsolt), Paján, Seman és Deutsch segítségével méltó ellenfeleinkké váltak (6:7). A harmadik negyedben ismét Paján kezdett, majd Chilkó, Mezei, Bundschuch, Czigany és Bátori következett, az utolsó negyedben pedig Deutsch, Czigány, Mezei, Bundschuch és Paján mattolta a hálóőrt.

1:4 - Biros ejtésgólja
(vlv.hu-n)

3. forduló: október 14. (péntek)

Debrecen-PVSK 15:4 (5:0, 2:1, 4:2, 4:1)
Szentesi VK-BVSC-Zugló 17:9 (3:2, 4:3, 4:1, 6:3)
OSC-Szolnok 5:12 (0:3, 2:4, 0:4, 3:1)
Vasas-Kaposvári VK 20:5 (4:2, 9:1, 3:0, 4:2)
FTC-Szeged 3:13 (0:4, 0:4, 0:2, 3:3)
Eger-Honvéd -elhalasztva

A csapat október végén Coral Springsben, a 33 fokban táborozott (USA, Miami) a kanadai válogatottal. Az edzés reggel kondizással, úszással, lábtempózással és adogatásokkal telt, míg este kétkapuztak a csapatok. Az akklimatizálódás után beleszaladtunk a késbe Szegeden.

4. forduló: október 15. (szombat)

PVSK-Szentesi VK 12:7 (3:3, 2:2, 3:1, 4:1)
Honvéd-Debrecen 8:5 (2:3, 1:0, 1:0, 4:2)
Kaposvári VK-FTC 3:12 (0:4, 1:2, 0:4, 2:2)
OSC-Vasas 4:20 (0:3, 3:4, 1:4, 0:9)
BVSC-Zugló-Szolnok 9:10 (3:3, 3:4, 2:2, 1:1)

Szeged-Eger 7:5 (2:2, 1:1, 3:1, 1:1)- Biros 2
Szeged, v.: Juhász, Vojvoda
Szeged: Baksa - Török, Lehmann 1, Turzai, Kayes, Kiss Cs. 1, Hegedüs, Kunac, Molnár T. 1, Juhász Zs. 1, Younger 2, Somogyi 1, Bálint. Vezetőedző: Vincze Balázs
Eger: Szécsi - Gerritse, Lőrincz, Mezei, Hosnyánszky, Kovács G., Naganuma, Varga II. Zs. 1, Seman, Binder, Chilkó, Bundschuh 2, Biros 2. Vezetőedző: Gerendás György
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Gól - emberelőnyből: 2/7, ill. 2/7
Kipontozódott: Kovács G. (23.p.)

Bár jól kezdtük a mérkőzést és Bundschuch duplája (akció, fór) révén már kettővel is vezettünk, a Szeged kiegyenlített (Somogyi, Younger) és a második negyedben csak büntetőlövéssel (Biros) tudtuk velük tartani a lépést. A harmadik negyedben aztán sakkot adtak három lépésből (Kiss, Lehmann és Papesz), melyet Biros megpróbált kozmetikázni, de a negyedik negyedben Younger végül bevitte a kegyelemdöfést. Varga Zsolt ugyan szépített, de a nagy arányú vereséget már nem tudtuk elkerülni. Bedaráltak minket. Susztermatt.

5. forduló: október 28. (péntek)

Szentesi VK-Honvéd 9:17 (1:2, 4:4, 2:5, 2:6)
Vasas-FTC 16:7 (5:1, 6:1, 4:1, 1:4)
Debrecen-OSC 9:4 (1:0, 3:2, 2:1, 3:1)
BVSC-Zugló-Kaposvári VK 14:5 (3:0, 5:1, 4:3, 2:1)
PVSK-Szeged 11:18 (3:5, 1:4, 3:5, 4:4)

Szolnok-Eger 9:10 (3:3, 3:2, 2:3, 1:2)- Biros 2

Az első negyedben Bundschuch kezdte a gólgyártást, majd Pásztor és Seman után Biros vette be a hálót. Georgescu után Kicsi percei következtek, aki megúszott így beállítva a negyed végeredményét. A második negyedben Bundschuch után Marnitz, Hosnyánszky és Georgescu mattolta a kapust. Biros büntetője után Georgescu duplán is kipúpozta a hálót. A harmadik negyed Naganuma duplájáról és Gocicról szólt. A negyedik negyedben Hosnyánszky büntetőjével rezdült a háló, majd Gerritse kétgólosra növelte előnyünket. Negrean végül kozmetikázott, de a három pontot végül mi hoztuk el.

6. forduló: október 29. (szombat)

Szeged-BVSC-Zugló 13:8 (4:0, 2:3, 5:3, 2:2)
Kaposvári VK-OSC 8:7 (2:2, 0:2, 2:2, 4:1)
Vasas-Debrecen 8:4 (1:0, 3:1, 2:1, 2:2)
FTC-Szolnok  7:16 (0:5, 3:3, 3:4, 1:4)
Honvéd-PVSK 13:7 (3:1, 1:1, 2:4, 7:1)

Eger-Szentes 18:6 (4:2, 5:3, 5:1, 4:0)- Biros Péter nem játszott a mérkőzésen

Az első negyed Binder Szabi perceivel indult, aki Gerritsevel karöltve hamar három gólos előnyhöz juttatott minket. A negyedben Kovács után Weszelovszky duplája állította be a negyed végeredményét. A gólszerzők a második negyedben a következők voltak: Hosnyánszky, Naganuma, Lázár, Mezei, Weszelovszky, Gerritse, Nagy, Naganuma. A harmadikban Mezei, Naganuma, Weszelovszky, Bundschuch és Chilkó duplája szórakoztatta a közönséget. Chilkó szerencsére nem állt meg itt, a negyedik negyedben még kettőt bepakolt a hálóba, Kovács és Lőrincz pedig követte a példáját. A győzelem nem forgott veszélyben.