FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : OB I.: rájátszás I.

OB I.: rájátszás I.

yoda  2011.05.07. 16:43

Az új lebonyolítási rend szerint az első szakaszban (6 forduló) az 1-4. helyen végzett csapatok döntötték el körmérkőzéses rendszerben, hogy melyik csapatok jutnak a 2 meccses bajnoki fináléba.

Vasas – Eger 7:7 (1:1, 1:2, 4:1, 1:3)

Komjádi-uszoda, 700 néző. V.: Vogel Gábor, Székely Balázs.

VASAS: Nagy V. - Kiss G. 3, Steinmetz, Powers, Decker, Katonás 1, Boskovic 1. Cs.: , Kovács R., Vörös 1, Takács, Steinmetz, Hőna, Vámos, Fülöp 1. Edző: Földi László.
EGER: Szécsi  - Hegedüs, Biros 2, Varga Zs., Binder 2, Hosnyánszky, Graham 1. Cs.: Bundschuh 1,  Kovács G 1., Sántavy, Kotszidisz, Takács, Jakab. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Gól - emberelőnyből:  10/2, ill. 9/3.
Ötméteresből: 0, ill. 1/1
Kipontozódott: Takács (21.), Varga Zs. (32.)

A mérkőzés első felében fej-fej mellett haladt a két gárda. Boskovic ötöse után Biros mattolta Nagy Viktort, majd Katonás révén szerzett vezetést a Vasas. Graham emberelőnyből ugyan egyenlített, a következő gólnak mégis Boskovic örülhetett. Kovács Gábor végül meglőtte csapatunk harmadik találatát, így egy gólos előnnyel úszhattunk szusszanni.
A második félidő az olimpikonok ideje volt, Kiss Gergő után Biros volt eredményes. „Csékánk” után dr. Kiss folytatta a gólgyártást és egyenlítésre lőtte a Vasast. A piros-kékek azonban nem álltak le, így Vörös és Kiss Gergő révén két gólos vezetéssel készülhettek az utolsó 8 percre. Szerencsére nálunk is beindult a B-közép (Binder, Bundschuch), így végül Vámos és Binder adok-kapokja volt az, ami 1 pontot ért a csapatoknak.

3. forduló
2011. 04. 23.
Vasas-Honvéd 9:5
Eger-Szeged 11:7(Biros 4)

ZF-Eger – Szeged 11:7  (3:1, 1:1, 2:4, 5:1)

Eger, 1200 néző. V.: Németh A., Kun Gy.
EGER:  SZÉCSI – Hegedüs, BIROS 4, Varga Zs. 1 (1), Binder 1, HOSNYÁNSZKY 3,  GRAHAM  2. Cs.: Bundschuh, Kovács G., Kotszidisz, Sántavy. Jakab, Takács. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
SZEGED:  BAKSA -  Juhász 1, Kiss Cs., YOUNGER 2, Kayes 1, Monár T., Török. Cs.. Varga P., Vindisch, Komlósi 1, Lehmann, Busila, Somogyi 2.  Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 6/5, ill. 8/1.
Ötméteresből: 1/1, ill. 0.
Sárga lap: Gerendás György (24.)

Az első negyedben Younger törte meg a gólcsendet, majd Hosnyánszky egyenlített. Graham lövését ismét Hosi követte egy csavarral, így két gólos vezetéshez juttatta csapatunkat.
A második negyed gólszerzői Juhász és Varga Zsolt voltak, míg Biros ziccert hibázott.

A harmadik negyed Biros ötösével indult, majd Binder hízlalta 4 gólosra az előnyt. A Szeged azonban nem adta fel: Somogyi után Younger is szépített, majd ismét Somogyi köszönt be, végül pedig Komlósi táncolt az idegeinken, amikor is 6:6-ra hozta fel csapatát.
 A negyedik negyedben „El Capitano” átvette a kezdeményezést és triplát hintett. Végül Hosnyánszky lökete állította be a közte 4-es eredményt. A győzelemmel csapatunk bejutott a döntőbe.

4. forduló
2011. 05. 01.
Honvéd-Eger 7:8

(Biros 0)
Vasas-Szeged 10:7

Honvéd - ZF-Eger 7:8  (1:2, 2:1, 2:2, 2:3)

Kőér u. 300 néző.  V.: Marjay Zsolt, Horváth Csaba.

HONVÉD: Gergely - Tóth M. 1, Gór-Nagy, Mátyás, Hárai 2, Salamon 1,  Bátori 1. Cs.: Székely, Hangody, Jansik 1, Angyal 1 . Edző: Vad Lajos.
EGER: Szécsi - Hegedüs 2, Biros, Varga II. Zs. 2, Bundschuh, Hosnyánszky Graham 2. Cs.: Binder, Kotszidisz 1, Sántavy, Kovács G. 1. EdzŐ. Gerendás György, Tóth Kálmán.
Gól - emberelőnyből: 10/3, ill. 8/2.
Ötméteresből: 1/0, ill. 0.
Kipontozódott: Bundschuh (30.)

Takács János debütáló mérkőzésén –bár betegség miatt hiányzott Szivós Márton-, a Honvéd meglepően jól teljesített. Az első negyedben két góllal is elhúztunk (Hegedüs, Kotsidis), de Bátori végül is tudott kozmetikázni. A második negyedben Hárai egy ejtésből egyenlített, majd Angyal és Graham vette be Gergely kapuját. A harmadik negyedben Varga Zsoltot Jansik és Hárai követte a gólgyártásban, majd Kovács egyenlített. A negyedik negyedben Graham és Hegedüs két gólos vezetést szerzett, Tóth Marci azonban szépített. Végül Varga és Salamon volt az, aki beállította a mérkőzés végeredményét.