FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : OB I.: felemás mérkőzések után idegenben nyert rangadót a ZF-Eger

OB I.: felemás mérkőzések után idegenben nyert rangadót a ZF-Eger

Yoda  2010.12.15. 20:30

Az FTC elleni -kétgólos- győzelem után előbb Szentesre látogatott együttesünk, majd a BVSC-t fogadtuk a Bitskey uszodában. A Fradi ellen szoros mérkőzésen kerekedtünk felül, míg a Szentes és a BVSC elleni derbin nem volt kérdéses a győzelem (bár a kapott gólok száma mindkét mérkőzésen szokatlanul magas volt).
A Vasas ellen jól kezdtünk és előnyünket végig megőrizve, idegenből hoztuk el a három pontot.
(A tavalyi bajnok fórmutatója: 9/2 lett).
A győzelemmel átvettük a vezetést a bajnoki tabellán. Biros Peti a Fradinak hármat, a Szentesnek egyet, a BVSC-nek pedig szintén hármat hintett. Bár a
 hétvégén betegséggel küzdött, a Vasas elleni derbin végül nagyot küzdött és öt góllal(!) járult hozzá a győzelemhez. Ezzel ő a nyolcadik az OB I. házi góllövőlistáján (20 találattal).

A ZF-Eger-FTC mérkőzésről:
Biros 3

Csapatunk igen szoros mérkőzésen, kétgólos győzelmet aratott népligeti ellenfeleink fölött.
Bár a Fradi jól kezdett, végül -öngól gyanús szituációból- sikerült fordítanunk és előnyünket végig megtartanunk.

Az első negyedben Szeles szerzett vezetést a vendégeknek; Szecska "rossz ütemű kitörése" után iratkozott fel a góllövő listára. 0:1
A második negyedben Szeles újra -nevéhez méltó- találattal mattolta hálóőrünket. Szerencsére 2:0-s vezetésnél feleszmélt az Eger; Hosnyánszky után Feltham vette be előnyből Mitrovics kapuját. Bár Kunac vezetéshez juttatta a zöld-fehéreket, "csékánk" ezúttal ötméteresből lőtte x-re a csapatot. Hosnyánszky löketével pedig máris megvolt az előny...4:3
A harmadik negyed adok-kapokkal indult: a Varga Zsolt-Weszelovszky illetve a Kis-Kunac páros lejtett nekünk egy szépet. Végül a negyedet mi nyertük; Hosnyánszky találatával immár kétgólos előnnyel vághattunk neki az utolsó nyolc percnek. 7:5
A negyedik negyed elején Bundschuch beállította a két csapat közti legnagyobb (három gólos!) különbséget. Őt ebben Biros és Hegedüs is követte, akik Varga I. Zsolttal és Varga Tamással küzdöttek. Biros a negyedben ötméteresből és akcióból is betalált. Az utolsó gól Kunac nevéhez fűződött. 11:9

Statisztika:
ZF-Eger – FTC 11:9 (0:1, 4:2, 3:2 , 4:4)

Eger, Bitskey-uszoda, 500 néző.  Játékvezető:  Petik András, ifj. Juhász György.
ZF-Eger: Szécsi - Graham, Hosnyánszky 3,  Bundschuh 1, Kis G. 1, Biros 3, Hegedüs 1. Cs.:  Kotszidisz, Kovács G.,  Varga II. Zs. 1, Feltham 1, Binder. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
FTC: Mitrovics - Czigány K.  Varga T. 2 Misics, Kunac 3,  Weszelovszky 1, Szeles 2. Cs.:  Varga I. Zs. 1,  Tóth Z., Sánta. Edző: Ambrus Tamás.
Gól - emberelőnyből: 3/2, ill. 5/1.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Szeles (28.), Feltham (32.)

A Szentes-ZF-Eger mérkőzésről:
Biros 1

A mérkőzés brusztosan indult, a hazaiak a félidő végéig partiban voltak az Egerrel. Végül a harmadik negyedben megérkezett a várva várt egri "hármas horog". A hátrányból a Szentes már nem tudott felállni.

Bodrog Bau-Szentesi VK - ZF-Eger 9:12 (2:3, 4:3, 1:4, 2:2)

Szentes, 200 néző. V.: Vojvoda, Németh András.
EGER: Nébald - Graham 1, Hosnyánszky 2, Kis G. 2, Sántavy 1, Biros 1, Hegedüs 1. Cs.: Petrovai, Kovács Gábor 2, Feltham 1, Kotszidisz. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Gól -emberelőnyből: 7/3, ill. 5/2.
Ötméteresből: 0, ill. 5/3.

A ZF-Eger-BVSC mérkőzésről:
Biros 3

Az első negyedet ugyan a BVSC gólja indította (Szabó P.), Bundschuch, Hosnyánszky, Graham és Varga Zsolt hamar replikált a találatra. 4:1
A második negyed Biros akciógóljaival indult, majd -Nagy és Kotsidis adok-kapokja után- Borsós és Biros ötméteres párbajával zárult. Szűcs lőtte csapata negyedik találatát. 8:4
A harmadik negyedben Hegedüs után Deme, Kicsi, Binder, Kotsidis (2) és Petrovai talált be. Deme duplája és Paján lövése után ugyan a BVSC örült, de Kotsidis a dudaszóra még behámozta csapatunk 15. találatát. 15:7
A negyedik negyedben az Egerből Petrovai, Hegedüs, Hosnyánszky és Takács, a BVSC-ből Kriszt és Ambrus volt eredményes. 19:9

ZF-Eger - BVSC-Zugló
19:9 (4:1, 4:3, 7:3, 4:2)
Eger, 300 néző. V.: Kun Gy., Dodog Sz.
EGER: Nébald – Graham 1, Hosnyánszky 2, Kis G. 1, Bundschuh 1, Biros 3, Hegedüs 2. Cs.: Binder 1, Sántavy, Varga II. Zs. 1, Petrovai 2, Kotszidisz 4, Takács 1.   Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
BVSC: Györke – Deme 2, Paján 1, Szűcs L. 1, Hopkins, Szabó P. 1, Ambrus. Cs..  Kriszt 1, Borsós 1, Tatár, Nagy S. 1, Deutsch, Antal, Zsoldos. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 7/4
Ötméteresből: 1/1, ill.  3/1.

A Vasas-ZF-Eger mérkőzésről:
Biros 5

Az első negyedben Bundschuch köszönt be előnyből, majd percekkel később Boskovic egyenlített. Varga Zsolt ugyan -szép akciózásból- ismét vezetéshez juttatta a mieinket, Boskovic ismét -ezúttal ötösből- lőtte x-re a hazai gárdát. Végül Biros volt az -aki ötméteressel mattolva Nagy Viktort- beállította a negyed végeredményét. 2:3

A második negyed -elegáns szerelések után- Binderről szólt, aki kétszer mutatta meg, hogy is kell megröptetni a játékszert középről. 2:5

Fotó: vlv.hu

A harmadik negyedet -Kiss Gergő szépségdíjas duplájával- megnyerte a Vasas. Nálunk Biros volt eredményes. 4:6

A negyedik negyedben -Biros ötméterese után- elszabadultak az indulatok. 4 perc "testszerkezet elemzés" után végül Biros ismét ötöshez jutott. Hiába szépített a következő támadásnál Powers, az utolsó találatot Kotsidis jegyezte. 5:9

TEVA-Vasas-Uniqa – ZF-Eger 5:9 (2:3,0:2, 2:1,1:3)
Budapest, Komjádi Uszoda, 800 néző.. Játékvezetők: Vojvoda István, Székely Balázs
VASAS: Nagy V. - Boskovic 2, Kovács R., Decker, Powers 1, Fülöp, Katonás. Cs.: Kiss G. 2, Vámos, Hőna, Steinmetz B., Takács B., Vörös. Jónás (kapus). Edző: Földi László.
EGER: Szécsi - Graham, Hosnyánszky, Kis G., Bundschuh 1, Biros 5, Hegedüs. Cs.: Binder 1, Feltham, Kovács G., Sántavy, Kotszidisz 1, Varga Zs. 1.  Nébald (kapus) Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
Gól - emberelőnyből: 9/2, ill. 7/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.
Kipontozódott:
Varga Zs. (29.), Decker (30.p.)
Kiállítva: Kiss G. (28.)
Sárga lap: Földi (18.), Gerendás György (24.)

Biros Péter nyilatkozata az egerwaterpolo.hu-nak: - A Fradi meccshez képest már közel voltunk ahhoz, amit tudunk. Jól játszottunk ma, a nehézségek összekovácsolták a csapatot, fegyelmezetten oldottuk meg a feladatot, ami ahhoz kellett, hogy nyerjünk. Örülök az öt gólomnak, jó teljesítmény ez is, de abszolút a csapaté a három pont, jól is védekeztünk, öt gólt lőtt nekünk a bajnok csapat a saját otthonában. Fontos feladat vár ránk, nyernünk kell a Rijeka ellen december 18-án, erre nagyon kell összpontosítani.

és a vlv.hu-nak:

Még nincs hozzászólás.

Vezérfonal

"Aki nagyon messziről indul, az nagyon messzire mehet. Mert van egy olyan belső hajtóereje..."

/Kemény Ferenc/

Sport-történelem

Válogatott

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre