Szeged- Eger 7:9

Yoda  2010.11.09. 23:53

Kár az első félidőért: Szeged Beton- ZF Eger 7-9
(Fotó: delmagyar.hu)
A csapat magabiztosan pólózva, a mérkőzést végig kézben tartva hozta el Szegedről a három pontot. Az első két negyedet "hozva", még azt is megengedhettük magunknak, hogy a Szeged "megnyerje" a mérkőzés második felét. Az utolsó negyedben ugyan jót küzdöttek a centerek, a győzelem azonban egy pillanatig sem forgott veszélyben. Biros Péter a találkozón egy gólt szerzett.
Csapatunkra most új feladat vár. A fiúk szombaton (11.13-án) délelőtt 11:45-től Barcelonában szállnak vízbe az Euroliga sorozat első csoportkörében. A mérkőzést a Digi Sport TV élőben közvetíti. Aki a hétvégén Pesten tartózkodik és épp közös meccsnézéshez támad kedve, írjon nekem egy e-mailt a vikco@vlv.hu-ra. Bővebb infók a Klub Facebook-os oldalán. Gyertek minél többen! Hajrá Eger, hajrá magyarok!

A mérkőzésről:

Alaposan "bekezdett" a csapat. Az első negyed Biros parádés akciógóljával indult. Az éles szögből leadott lövést, Bundschuh és Kovács találata követte. A Szeged első (fórból szerzett) találatára 4 percet kellett várni. Végül Vindisch volt az, aki szépített. A negyed utolsó lövése közel három perccel a dudaszó előtt talált a hálóba; Varga Zsolt szabaddobásból mattolta Baksát. 1:4

A második negyedben Hosnyánszky iratkozott fel először a góllövőlistára. Őt újra Bundschuh Erik követte, aki remek ütemben vált le a védőkről (=megúszott). A negyed utolsó találata a szegedi Varga Péter nevéhez fűződik, aki a kapujából épp rossz ütemben kimozduló Szécsi mögé helyezte el "furmányosan" a játékszert. A negyed hátralévő részében -ami közel öt perc volt- Kiss Csaba és Biros próbálkozott gólszerzéssel. 2:6

A harmadik negyedben -egy gyors labdaszerzést követően- Graham úszott meg és tette a labdát Baksa jobb válla fölé. A gól után kissé felélénkült a Szeged. Somogyi szépített előnyből, mi pedig kihagytunk egy ötöst. Szerencsére az időkérés után a helyükre kerültek a "kezek", így Graham akcióból tudta bevenni Baksa hálóját. A negyed hátralévő fele a Szeged játékát dícsérte. Először Somogyi köszönt be fórból, majd Molnár Tamás csökkentette a különbséget -büntetőből- közte háromra. 5:7

A negyedik negyedben nem volt más feladat, mint megtartani az előnyt. Ez csak részben sikerült, hiszen ezt a játékrészt -csakúgy mint a 3. negyedet- ezúttal is megnyerték a hazaiak. Szerencsére a győzelem még így sem forgott veszélyben. Kis Gábor ugyan csodálatos centergólt produkált, Papesz és Kayes azonban szintén a vízben voltak. Mindketten elsüllyesztették Szécsit és csak kapusunk lélekjelenlétén múlt a -kétgólos- győzelem. 7:9

Az első két negyedben Grahamet -labdaszerzés tekintetében- lehetetlen volt felülmúlni. Az utolsó kettőben ez végül Vindischnek és Töröknek sikerült.

Statisztika:
Szeged Beton VE - ZF-Eger 7:9 (1:4, 1:2, 3:2, 2:1)

Szeged, 300 néző. V.: Juhász Gy., Székely B.
SZEGED:  Baksa - Kiss Cs., Vindisch 1, Komlósi, Molnár T. 2, Somogyi 2, Török. Cs.: Kayes 1, Younger, Busila, Juhász, Varga P. 1, Németh.
Edző: Kásás Zoltán
EGER: Szécsi - Graham 2, Hosnyánszky 1,  Bundschuh 2, Kis G. 1, Biros 1, Hegedüs. Cs.: Binder, Feltham, Varga Zs. 1, Kovács G. 1, Sántavy, Kotsidis, Nébald.

Eredmények:

Az OB I. lebonyolítása (a hazai és nemzetközi kupáknak köszönhetően) kissé összekuszálódott.
A második fordulóból egy mérkőzés még hátravan a héten, de a negyedik forduló sem zárult le még teljesen. A Szeged-Debrecen találkozót elhalasztották 11.17-re, a Vasas pedig tegnap 15:6-ra kiütötte a demoralizáltan pólózó Fradit. Csapatunk pedig  ma megkezdte az ötödik kört, és a győzelemmel be is zsebelte a három pontot.