FRISS HÍREK
FRISS HÍREK : Margitsziget 2010.

Margitsziget 2010.

Yoda  2010.08.23. 13:47

Három győzelemmel, veretlenül zárta a budapesti Vodafone Kupát a magyar férfi vízilabda válogatott. A góllövőlista élén 7 találattal - a német Moritz Oelerrel és Marc Politzevel holtversenyben- Madaras Norbert végzett. A siracusai és portugaletei (illetve az azt megelőzően, a felkészülési időszak egyéb „szakaszaiban” elszenvedett) vereségek után úgy tűnik épp időben -a zágrábi EB-re- kezd összeállni a csapat. A védekezésen ugyan még kell csiszolgatni, de összességében bizakodásra ad okot a játék képe. Biros Pétert hörghurut kínozza, így hosszú évek óta először nem vett részt a Kupa mérkőzésein. Helyette Bátori Bence húzott sapkát, aki remekül megállta a helyét.
(fotó: vlv.hu)

A kupa első napján az olaszok voltak terítéken. Szoros mérkőzésen, de sikerült legyőzni Tempestiéket.
A mérkőzésen a vezetést Felugo szerezte meg. Varga Dumi ugyan hamar egyenlített (ötméteresből), Giacoppo és Felugo azonban sikeresen átlőtte a magyar védelmet (1:3). Bátori Bence végül elsüllyesztette a hálóőrt, így egygólos hátrányból kezdhettük a második negyedet. Itt Bátori szerencsére ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, majd Dumi bombája már kétgólosra hízlalta előnyünket. A másik oldalon Presciuttinak sikerült végül egyenlítenie, de Madaras kapáslövésével végül 5:4-el fordulhattunk.

A harmadik negyedben Hosnyánszky lövése ismét Presciutti volt eredményes, majd az addig remekül védekező Varga Dani is villant. Az utolsó negyedet Fiorentini nyitotta egy értékesített fórral. Madaras ugyan rögtön kozmetikázott, de Felugo és Aicardi is replikált (utóbbi találata erősen a „potyagyanús” kategóriába esett), így egyenlítettek az olaszok. Varga Dani mentette végül a menthetőt és beállította a mérkőzés végeredményét.

Statisztika:
Magyarország-Olaszország: 9:8 (2:3, 3:1, 2:1, 2:3)
Bírók: Tulga (török), Stavropoulos (görög)
Magyarország: Szécsi - Madaras 2, Varga Dénes 2, Hosnyánszky 1, Szivós, Varga Dániel 2, Kis G. Csere: Hárai, Bátori 2, Vámos, Bundschuh, Török
Szövetségi kapitány: dr. Kemény Dénes
Olaszország: Tempesti - Figlioli, Gitto, Felugo 3, Presciutti 2, Fiorentini 1, Aicardi 1 Csere: Luongo, Figari, Giacoppo 1, Bertoli, Deserti
Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 11/4
Ötméteresek: 2/1, ill. -
Kipontozódott: Szivós (32. perc)

Spanyolország-Németország: 7:8 (2:1, 2:2, 1:2, 2:3)

A második napon Hagen Stamm fiai szenvedtek megalázó vereséget. Fischer nem volt méltó nevéhez, hiszen „halászni” jóformán egyszer sem tudott. A mérkőzés képén egyedül a kilenc kapott gól ront, ez mutatja, hogy a védekezésen még kell faragni.
(A mérkőzés előtt színészek-sportolók gálamérkőzést tartottak. Olyanok szálltak vízbe, mint Szabó Győző, Kárász Zénó, Takács Tamás, Gesztesi Károly, Kovács Ágnes és Balogh Gábor. A derbit a sportolók nyerték, a kupát Kovács Ági –a mezőny egyetlen női játékosa- vette át.)

Politze gólja nyitotta a mérkőzést. Varga Dani duplája után Madaras lőtte válogatottunk harmadik találatát. A családi duplázós sormintát -Politze második sikeres lövése után- ezúttal a másik Varga, Dénes folytatta. A Varga betű végül még egyszer hajlott Daniba, a negyed ugyanis az ő büntetőjével zárult. A négygólos vezetésen Marco Stamm kozmetikázott, akit Hosnyánszky és Madaras követett a góllövőlistán –utóbbi triplázott-. Vámos Marci szerezte 10. találatunkat. A harmadik negyed Varga Dani és Szivós Marci lövésével indult. Hiába kozmetikázott Kreuzmann, Szivós duplájával felőröltük a német védelmet és máris rászámolhattuk ellenfelünkre a tizet. A negyed végén elbambult a védelem, így Stamm és Oeler is betalált.

A negyedik negyedben Schüler után Török Béci lőtte válogatottunk utolsó találatát. A végére teljesen leengednek a fiúk, így Naroska és Oeler is betalál (utóbbi ziccerben maradt teljesen egyedül).

Magyarország–Németország 15:9 (6:2, 4:1, 4:3, 1:3)
Vodafone Kupa, Margitsziget, v.: Tulga (török), Stavropoulos (görög)
Magyarország: Nagy V. - Török 1, Madaras 3, Varga Dénes 2, Bundschuh, Hosnyánszky 1, Vámos 1, Szivós 3, Varga Dániel 4, Bátori, Kis G., Hárai. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Németország: Fischer - Naroska 1, Schroedter, Real, Stamm 2, Politze 2, Schulz, Schüler 1, Kreuzmann 1, Oeler 2, Eidner, Roessing, Bukowski. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm
Gólok - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Gólok - emberelőnyből: 6/8, ill. 3/8
Kipontozódott: Schroedter a második negyedben
Kiállítva cserével, végleg: Varga Dénes a negyedik negyedben

Olaszország-Spanyolország 8:10 (3:3, 0:2, 3:2, 2:3)

A harmadik mérkőzésen a spanyol armada volt terítéken.

Madaras és Hárai lövése után Molina értékesítette a Varga Dani ellen befújt büntetőt. Hosnyánszky után pedig Valles lőtte a hispánok második találatát. A második negyedben Kis Gábor és Gallego rezgette meg a hálót. Dumi sajnos nem, Aguilar előbb az ötösét védte, majd a fiatalabb Varga két helyzetet is kihagyott. Szerencsére a harmadikat már nem. Dani passzából szerzett bődületesen nagy (kb. 8 méterről lőtt) gólt. A spanyolok negyedik gólját Xavier Garcia lőtte, majd Szirányi Balu góljával (akit a nézők egy része meg is éljenzett a találat után) egyenlítettek a spanyolok. Dumi szerencsére megállíthatatlan volt 100. válogatott meccsén. Megszerezte a vezetést, majd az előnyünket Vámos hízlalta tovább. A negyed végén azonban Valles és Javier Valles kihasználta a pontatlanságokat, így végül 7:7-el indult az utolsó 8 perc. A negyedik negyedben a kapufa is velünk volt, így egy mázlis Szecska védés után máris Madaras és Hosnyánszky löketét csodálhattuk. A spanyolok a meccs végée teljesen elfáradtak, így góllövésre – az időkéréseik közepette- már nem maradt energiájuk.

Magyarország-Spanyolország 9:7 (3:2, 2:1, 2:4, 2:0)
Vodafone Kupa, Margitsziget, v.: Simion (román), Stavropoulos (görög)
Magyarország: Szécsi - Török, Madaras 2, Varga Dénes 2, Bundschuh, Hosnyánszky 2, Vámos 1, Szivós, Varga Dániel, Bátori, Kis G. 1, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Spanyolország: Aguilar - Garcia Mario, Martin, Szirányi 1, Molina 1, Minguell, Gallego 1, Espanol, Valles 3, Perrone, Mallarach, Garcia Javier 1. Szövetségi kapitány: Rafael Aguilar
Gólok - emberelőnyből: 3/7, ill. 3/5
Gólok - ötméteresből: 1/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Mario Garcia (27.p.)

Németország-Olaszország 10:8 (2:2, 3:1, 3:0, 2:5)

Vezérfonal

"Aki nagyon messziről indul, az nagyon messzire mehet. Mert van egy olyan belső hajtóereje..."

/Kemény Ferenc/

Sport-történelem

Válogatott

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre